logo navy blue

Jaunumi

Jaunākās SEP publikācijas
Comprehensive construction support
16.05.2024
SEP SEKMĪGI NOSLĒDZ RESERTIFIKĀCIJAS AUDITU

Auditoru grupa no SIA “Bureau Veritas Latvia” noslēgusi  SEP ārējo resertifikācijas auditu. Tā laikā auditori pārbaudīja SEP integrētas vadības sistēmas, proti, kvalitātes, vides pārvaldības, arodveselības un darba drošības atbilstību attiecīgo starptautisko standartu prasībām:

 • ISO 9001 - kvalitātes vadība
 • ISO 14001 - vides pārvaldība
 • ISO 45001 - arodveselības un darba drošības sistēmas vadība.

Pēc auditotu gala vēstījuma SEP ir sekmīgi izgājis resertifikācijas auditu un uz 3 gadiem ir sertificēts  šādās nozarēs:

 • ūdensapgāde,
 • siltumapgādes,
 • elektroapgāde
 • gāzes apgādes objektu,
 • biogāzes un biometāna ražošanas objektu,

kā arī citu industriālo un civilo būvniecības objektu projektēšana un projektēšanas vadības pakalpojumu sniegšanā,

Ēkas projekts Madonā
23.04.2024
SEP PROJEKTĒ RAŽOŠANAS ĒKAS MADONAS NOVADĀ

SEP ir noslēdzis līgumu ar Madonas novada pašvaldību par angāra tipa ražošanas ēku projektēšanu Saules ielā 77, Madonā.

Būvprojekta ietvaros paredzēta trīs jaunu angāra tipa ražošanas ēku projektēšana iepriekš neabūvētā, degradētā  rūpniecības apbūves teritorijā Madonas pilsētā. Katras ēkas platība ir 1000 m2, katrai ēkai tika paredzēta nojume (platība 500m2), kas kalpos kā vaļēja tipa noliktava.

Ēkas sastāv no ražošanas zonas un biroja bloka, kurā tika paredzēti darbinieku atpūtas telpa ar ģērbtuvēm, sanitārais mezgls un biroja telpas darbiniekiem.

Ēkām tiks paredzēti ārējie ūdensvada un kanalizācijas pieslēgumi pie maģistrālajiem tīkliem atbilstoši situācijai dabā, elektrības pieslēgums no tuvumā esošās apakšstacijas, kā arī tiks paredzēti visi ēkas funkcionēšanai nepieciešamie iekšējie tīkli un komunikācijas:

 • ūdensapgāde un kanalizācija,
 • elektroapgāde un apgaismojums,
 • apkure un ventilācija,
 • ugunsdzēsības automātikas sistēmas.

Pie ēkām tiks paredzēta labiekārtota teritorija, autostāvvietas – asfaltēts laukums ar kopējo platību 10000 m2, kā arī zemesgabala labajā daļā tiks paredzēts asfaltēts laukums ar kopējo platību
13 100 m2.

Būvprojektu plānots realizēt piecās kārtās un pēc būvdarbu pabeigšanas ēkas tiks iznomātas vietējiem uzņēmējiem, tādā veidā veicinot uzņēmējdarbības attīstību Madonas novadā.

53539359530_c98edcde12_o
09.04.2024
SEP PROJEKTĒTĀ UN UZBŪVĒTĀ BIOMETĀNA RŪPNĪCA SĀK IEVADĪT GĀZI KOPĒJĀ GĀZES TĪKLĀ

Biogāzes ražošanas rūpnīca “Bovogas”, ko projektējusi un uzbūvējusi SEP, ir veiksmīgi pabeigusi pēdējo pārbaudi - pirmie biometāna kubikmetri ir ievadīti savstarpēji savienotā gāzes sistēmā pirmo reizi Latvijā!

Šī biometāna rūpnīca tika īpaši izstrādāta un uzbūvēta Ziemeļeiropā lielākajai olu un olu produktu ražotnei Balticovo.  Tas ir unikāls projekts, jo pirmo reizi Latvijā sadarbībā ar dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operatoru Latvijā “AS Conexus Baltic Grid” un dabasgāzes sadales sistēmas operatoru “GASO” ir izveidots savienojums, lai ievadītu Bovogas ražoto biometānu savstarpēji savienotā gāzes sistēmā. Tas ir nozīmīgs notikums biogāzes un biometāna nozares attīstībā Latvijā.

Ir vērts atzīmēt, ka SEP inženiertehniskie izaicinājumi bija saistīti ar augstajiem kvalitātes un drošības standartiem - lai atvērtu vārstu uz koplietojamo gāzes tīklu, "Bovogas" attīrītajam biometānam jāatbilst ļoti augstām tīrības un specifiskām kvalitātes prasībām, ar minimāliem pieļaujamajām koncentrācijas novirzēm. Šīs kvalitātes sasniegšanai nepieciešama perfekta sistēma, kas ietver biogāzes dzesēšanu, žāvēšanu, saspiešanu un attīrīšanu, kā arī biometāna saspiešanu un izmešu gāzu izvadi.

Jānorāda, ka “Bovogas” gadā spēs saražot un gāzes vadā ievadīt vairāk biometāna nekā visas Bauskas novada mājsaimniecības patērē gada laikā!

 

BOVOGAS
10.02.2024
SEP EKSPLUATĀCIJĀ NODEVIS BIOGĀZES ATTĪRĪŠANAS RŪPNĪCU BOVO GAS

SEP ir iespēja palepoties - ekspluatācijā nodots biogāzes attīrīšanas rūpnīcu BOVO GAS.

Rūpnīcas ēkas kopējā platība 1850 m2, bet tās būvniecība uzsākās 2023. gada aprīlī. Rūpnīcas telpās ir divas biogāzes attīrīšanas līnijas ar kapacitāti 1000 m3 biogāzes stundā, un no šī apjoma 55-70% galaprodukta ir biometāns! Lai nodrošinātu visus tehnoloģiskos procesus, rūpnīcā arī ir izvietots dzesēšanas loks, slāpekļa un skābekļa loks, kā arī siltummaiņas loks ar katlu. Lai ēka un ražošanas process būtu drošs, BOVO GAS ir relejaizsardzība, gāzes un uguns trauksmes signalizācija (drošības sistēma), kā arī sakaru tīkls. Visā ēkas un iekārtu elektronikā ir izmantota automātika.

Runājot par tehnoloģiskajām iekārtām, tad biogāzes attīrīšanas procesā tiek izmantota adsorpcijas tehnoloģija. BOVO GAS rūpnīcā ir uzstādīts ļoti moderns gāzes analizators - hromatogrāfs, kas pārbauda attīrītā metāna kvalitāti pirms injekcijas GASO tīklā.

Tāpat ir uzbūvēts 1.8 km garš gāzes vads BOVOGAS un biogāzes ražotni EGG ENERGY.

SEP darba spēka nodokļi
02.02.2024
SEP DARBA SPĒKA NODOKĻOS 2023. GADĀ IR SAMAKSĀJIS VAIRĀK NEKĀ 800000 EIRO
Mēs lepojamies, ka SEP darba spēka nodokļos 2023. gadā ir samaksājis vairāk nekā 800 000 eiro, no kuriem pāri 500 000 eiro samaksāti Valsts sociālajām apdrošināšanas obligātajās iemaksās, bet aptuveni 300 000 eiro IIN.
Jāpiebilst, ka SEP nomaksāto darba spēka nodokļu summa Latvijas mērogā ir nozīmīga.
 
Lepojamies ar finansiālo atbildību un komandas kopdarbu!
SEP&Skuba
31.01.2024
SEP UZSĀK PROJEKTĒT 7000M2 LIELAS INDUSTRIĀLĀS TELPAS KRAVAS TRANSPORTA SERVISAM

Projektēšanas un būvniecības birojs “SEP” uzsāk jaunu un ambiciozu projektu komerciālā un kravas transporta apkopes sfērā. Proti, “SEP” birojs uzsācis projektēt industriālās telpas “Skuba Latvija” kravas auto apkopes servisam.

“SEP” projektēto industriālo telpu kopējā platība paredzēta 7000m2 apmērā, kas šāda veida industriālajiem projektiem Latvijā ir nozīmīgs mērogs.

Ņemot vērā, ka pēc būvniecības pabeigšanas telpās “Skuba Latvija” nodrošinās kravas un komerciālā transporta servisa apkopi un rezerves daļu tirdzniecību, telpu projektēšana “SEP” projektētājiem solās būt izaicinoša tehnoloģisko prasību dēļ.

Projektēšanas gaitā “SEP” projektētājiem nepieciešams paredzēt sarežģītu servisa iekārtu integrāciju telpās. Tas ietver modernus tehnoloģiskos, automatizācijas un vides risinājumus, kas atbilst visaugstākajiem nozares standartiem. 

SE&Kvites
25.01.2024
SEP UZSĀK SADARBĪBU AR ARHITEKTU BIROJU – “KVITES ARCHITECTS”!

Ar prieku paziņojam, ka SEP ir sācis veidot aizraujošu un produktīvu sadarbību ar vienu no Latvijas vadošajiem arhitektu birojiem – “Kvites Architects”!

Šī sadarbība sniedz SEP unikālu iespēju apvienot biroja zināšanas un radošo redzējumu ar “Kvites Architects”, lai radītu ne tikai estētiski pievilcīgus, bet arī inovatīvus un izcilus būvniecības projektus.

Mēs esam pārliecināti, ka SEP un “Kvites Architects” sadarbība būs radoša un inovatīva, kurā savu uzņēmumu komandas papildinās cita citu!

bovogas-iecava-jaunas-tehnologijas-sep
05.10.2023
UZSTĀDĪTAS TEHNOLOĢIJAS BOVO GAS

Vēl viens solis Bovo Gas biometāna rūpnīcas būvniecībā paveikts! Ir piegādātas un uzstādītas visas nepieciešamās iekārtas biogāzes attīrīšanai, un SEP turpina pašas rūpnīcas ēkas būvniecību.

logo -jaunumi
03.08.2023
SEP IEGŪST JAUNU IDENTITĀTI

Atklājam savu jauno izskatu. Uzņēmumam attīstoties un palielinoties, uzlabojam un modernizējam arī savu jauno izskatu!

Lielu paldies sakām saviem kolēģiem, darbiniekiem un klientiem – bez Jums SEP nepastāvētu!

Uzzināt vairāk >

sep-egg-energy-buvnieciba
30.08.2023
EGG ENERGY BIOGĀZES STACIJAS MODERNIZĀCIJA

SEP ir uzsācis darbu pie biogāzes koģenerācijas stacijas EGG ENERGY modernizācijas.

Pašlaik notiek SEP vadīta ražotnes modernizācija, kuras rezultātā EGG ENERGY spēs palielināt ražošanas jaudu pat par 50%, sasniedzot 3 MW apjomu

baltico-vistu-novietnes-projektesana-buvnieciba-sep
24.08.2023
BALTICOVO CĀĻIEM IECAVĀ BŪVĒS JAUNU NOVIETNI

Paplašinot savu darbību, A/S “Balticovo” sadarbībā ar projektēšanas un inženierijas biroju “SEP” uzsākuši darbu pie jaunas novietnes būvniecības jaunputniem Iecavā, Bauskas novadā.

Uzzināt vairāk >

linasagro-kekava-biogazes-stacija-biogazes-rupnica-sep
09.08.2023
SEP PROJEKTĒS BIOMETĀNA RAŽOTNI AS PUTNU FABRIKAI ĶEKAVA

SEP uzsāk biometāna un sašķidrinātā oglekļa dioksīda rūpnīcas projekta būvniecības darbus Iecavā.

Latvijas projektēšanas un inženierijas birojs SEP (A/S “Siltumelektroprojekts”) ir parakstījis līgumu ar AS "Putnu fabrika Ķekava" par biometāna ražošanas rūpnīcas projektēšanu.

Uzzināt vairāk >

sep-biogaze-inzenieri-bim-projektesana-buvnieciba-siltumelektroprojekts-bovogas
03.08.2023
LIELĀKĀ BIOMETĀNA RŪPNĪCA BALTIJAS VALSTĪS

SEP uzsāk biometāna un sašķidrinātā oglekļa dioksīda rūpnīcas projekta būvniecības darbus Iecavā.

Sadarbībā ar Balticovo veidotajā projektā biogāze tiks attīrīta līdz biometānam, kas jau šobrīd ir enerģijas sfēru mainoša dabasgāzes alternatīva. Jaunajā stacijā "BovoGas" plānots saražot 100 GWh biometāna gadā.